Anasayfa

Refleksoloji Tedavisi

Anasayfa Tedaviler

Refleksoloji Tedavisi

Refleksoloji, vücudumuzun belli noktalarını masaj yöntemiyle uyararak organları, sinir sistemi ve salgı bezlerini dengelemeye çalışma işlemidir. Ayak, el, yüz ve kulak bölgelerinde yapılan bu masaj yöntemi, tarihte 5000 yıl öncesine dayanan bir kültürü içerisinde barındırmaktadır.

Refleksoloji Nedir?

Tarihsel olarak çok eski zamanlara dayanan, Uzakdoğu kültüründen günümüze gelmiş bulunan Refleksoloji, nörolojik hastalıklarda tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Genel olarak birçok rahatsızlığın giderilmesinde tamamlayıcı rol alan Refleksoloji yöntemi migren, hazımsızlık, depresyon, uykusuzluk gibi rahatsızlıkların tedavisinde başka tedavilere gerek kalmadan olumlu sonuç verebilmektedir.

Bu uygulamaların birçok yöntemi vardır. Ayak, el, yüz ve kulak refleksolojileri en yaygın olanlarıdır. Bunlardan en önemlisi de Ayak Refleksolojisidir. Aslında bu uygulamanın amacı vücudun belli noktaları uyarılarak sinir sistemi, salgı bezleri ve organları dengelemeye çalışmaktır. Refleksoloji yöntemiyle tedaviye her hasta farklı şekilde cevap verdiğinden dolayı seansların sıklığı, hastaların refleks tepkilerine göre belirlenmektedir. Burada önemli olan güvenilir, sağlam ve çözüm odaklı tedavi yöntemi uygulamaktır.

Bizler Aura Klinik olarak, Refleksoloji konusunda uzman ekibimizle sizlere şimdiye kadar güvenilir, sağlam ve sonuca götüren hizmet verdik, vermeye de devam edeceğiz. Amacımız sizlere en iyiyi vermek olacaktır. Randevu ve bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir veya telefonla bizlere ulaşabilirsiniz.

Ayak Refleksoloji

Refleksoloji, vücudumuzun belli noktalarını masaj yöntemiyle uyararak organları, sinir sistemi ve salgı bezlerini dengelemeye çalışma işlemidir. Ayak, el, yüz ve kulak bölgelerinde yapılan bu masaj yöntemi, tarihte 5000 yıl öncesine dayanan bir kültürü içerisinde barındırmaktadır. Genel olarak bir çok rahatsızlığın tedavisinde alternatif veya tamamlayıcı rol alan Refleksoloji yöntemi başka tedavilere gerek kalmadan da olumlu sonuçlar verebilmektedir. Arzu ederseniz bu yöntemlerin içinde en yaygın olan Ayak Refleksoloji yöntemine bir göz atalım.

Ayak Refleksolojisi; Migren, eklem ağrıları, adet düzensizliği, eklem romatizması, kabızlık, nörolojik hastalıklar, stres ve yorgunluklarda uygulanmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır. Avrupa’nın çoğu ülkesinde bu yöntem engelli çocukların fiziksel ve zihinsel tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Ayak Refleksolojisinde, ayağın belirli noktalarına basınç uygulanarak tüm refleks noktaları tek tek uyarılır. Burada önemli olan ehil uzmanlar eliyle güvenilir, sağlam ve çözüm odaklı tedavi yöntemi uygulamaktır.

Tam bu noktada Aura Klinik olarak bizler, Refleksoloji konusunda uzman ekibimizle sizlere güvenilir, sağlam ve sonuca götürecek hizmetler vermekteyiz. Amacımız sizlere en iyiyi vermektir. Sizin mutluluğunuz Aura Klinik ekibi olarak bizim mutluluğumuz olacaktır. Randevu ve bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilir veya telefonla iletişime geçebilirsiniz.